Kur ieškoti atsakymų į rūpimus sociologinius klausimus?

Kiekvienas sociologinis tyrimas prasideda nuo kažkokio klausimo. Yra keli būdai, kaip sociologai sprendžia jau iškilusius klausimus. Nors mes galime minėti ne tik sociologus. Juk mokslininkai irgi turi klausimų, kuriuos sprendžia savais būdais.

Prisiminkite Newtoną, kuriam nukrito obuolys ant galvos ir tuomet jis pradėjo galvoti apie gravitaciją ir kitus susijusius mokslinius klausimus.

Viskas prasideda nuo klausimo. Bet gamtos moksluose viskas yra kiek kitaip, nes pats priėjimas prie atsakymo yra kitoks. Ten reikalingi tyrinėjimai, kurie yra labai tikslūs, skaičiaus tikslumu.

Pagalvokite kiek reikia padaryti ir kaip tiksliai tą padaryti mokslininkui, kuris sugalvoja sužinoti kaip nutupdyti orlaivį Marse ar mėnulyje. Tam reikalingi tokie tikslūs skaičiavimai, kurie nėra reikalingo sociologijos moksluose.

Sociologai turi kitokį priėjimą prie savo tyrinėjimų ir ieškojimų atsakymų.

Atsakymų paieška internete

Galima nustebti sužinojus, bet sociologai dažnai atsakymų ieško internete. Kartais tai yra todėl, kad jiems svarbu surasti konkretų atsakymų į kokį tai klausimą. Dar kitais atvejais, svarbu susipažinti su tuo kaip žmonės atsako į tuos klausimus, nes tai leidžia susipažinti su vyraujančiomis mąstymo tendencijomis. Tam galima pasitelkti paieškos sistemas (pvz. Google.lt) arba aplankyti tam skirtus puslapius (pvz. klaustukai.lt).

Tai yra pirmas žingsnis problemos sprendime, nes tai leidžia susipažinti su visuomenės ar jos grupių ar net pavienių individų mąstymų apie tam tikrą problemą, kuri tuo metu yra ir sociologo.

Apklausos

Antras ir daug profesionalesnis dalykas, kurį daro sociologai, tai apklausos. Apklausų dėka galima daug tiksliau sužinoti tai, ko buvo siekiama sužinoti per paiešką. Todėl jei sociologas yra profesionalesnis ir gali siekia daug tikslesnio tyrimo (pvz. moksliniai publikacijai, kuri turi aukštesnius standartus), tai tuomet pasirenkamas apklausos kelias.

Jis yra brangesnis laiko ir pinigų atžvilgiu, bet tai dažnai yra vienintelė išeitis sociologui rimtai užsiimančiam savo profesija.

Tyrimai

Dar vienas pasirinkimas yra tyrimai. Jie reiškia, kad nėra vykdomos gyvos apklausos paties tiriančio sociologo, bet yra pasirenkama analizuoti jau egzistuojančių apklausų ir kitų prieinamų duomenų bazių duomenis naudojant savas metodikas ir keliant sau rūpimus klausimus.

Tai taip pat yra profesionalus sociologijos aspektas. Ekonometrija ir statistinių modelių kūrimas yra susijęs būtent su sociologiniais tyrimais, kai apklausos nėra įgyvendinamos, tik jau egzistuojantys duomenys ir sujungiami į vieną.

Nors dažniausiai sociologai patys įgyvendina apklausą, apklausia žmonės ir paskui daro tyrimus su surinktais duomenimis.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *