Kaip vertiname savo mažuosius draugus?

Šių metų kovo 25-26 dienomis „Litexpo“ parodų centre vyko net du gyvūnams skirti renginiai: „Zoopanorama“ ir tarptautinė šunų paroda-čempionatas. „Zoopanoramoje“ pristatytos zoologijos prekės, gyvūnų ekspozicija, rengti įvairių naminių gyvūnėlių konkursai ir varžybos. Lietuvos kinologų draugija pakvietė į Lietuvos visų veislių šunų čempionatą – „Lietuvos nugalėtojas ‘2000 ”, tarptautinę šunų parodą– CACIB bei „AGILITY“ varžybas.

Renginių metu elektroninis žurnalas Sociumas apklausė parodų lankytojus apie mūsų mažuosius draugus – naminius gyvūnus. Apklausoje dalyvavo 100 žmonių. Taigi, ką rodo apklausos rezultatai?

Paaiškėjo, kad parodoje lankosi daugiausia tie žmonės, kurie gerai žino, ką reiškia auginti gyvūnėlį – net 81 % apklausos dalyvių augina, o 17 % – yra auginę naminį gyvulėlį.

gyvun_ap_1.jpg (13507 bytes)

Populiariausias gyvūnas tarp apklaustųjų – šuo (šunis laiko arba yra laikę anksčiau net 70 % respondentų). Antroje vietoje – katės (jas laiko ar laikė 54 %), trečioje – paukščiai (29 % respondentų).

gyvun_ap_2.jpg (21060 bytes)

Kadangi, kaip jau minėta, didžioji dauguma turi naminius gyvūnus, į klausimą, dėl kokių priežasčių gyvūno neaugina, atsakė nedaugelis. Pasirodo, kad pagrindinės priežastys, kodėl namuose nelaiko gyvūno, yra šios: gyvenamoje vietoje nėra tinkamų sąlygų (šį atsakymą daugiausia pasirinko didmiesčių bei miestų gyventojai) arba neturi tam laiko.

gyvun_ap_3.jpg (16726 bytes)

Naminiai gyvūnai, ypač auginami miestų butuose, sukelia nemažai diskusijų – vieni pritaria, kiti skeptiškai vertina gyvūnėlius bei jų auginimą. Apklausos metu buvo pateikta keletas „teigiamų“ ir „neigiamų“ teiginių apie mažuosius draugus. Respondentų nuomone, teisingiausi teiginiai apie gyvūnus yra šie: „su naminiais gyvūnais galima bendrauti“ (74 %), „naminiai gyvūnai padeda atsipalaiduoti“ (67 %), „naminiai gyvūnai sukelia teigiamas emocijas“ (43 %), „naminiai gyvūnai padeda praleisti laisvalaikį“ (37 %), „jie skatina atsakomybės už kitą jausmą“ (29 %), „naminiai gyvūnai suteikia progų susipažinti su bendraminčiais, auginančiais gyvūnus“ (12 %).

gyvun_ap_4.jpg (45057 bytes)

Net 87 % apklaustųjų mano, kad naminis gyvūnėlis skatina jį auginančio vaiko pareigingumo, atsakomybės už kitą jausmą. Su šiuo teiginiu sutinka beveik visos moterys (92 %) ir kiek mažiau vyrų (80 %).

gyvun_ap_5.jpg (16727 bytes)

Kaip minėta, apklausoje dalyvavo 100 žmonių (54 % moterų, 46 % vyrų), dauguma jų – besimokantis jaunimas (net 57 % – jaunesni nei 17 metų, 21 % – 18-29 metų amžiaus žmonės; 58 % – moksleiviai, 26 % – dirbantys žmonės, 10 % – studentai). Respondentai į parodą atvyko ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kitų Lietuvos kampelių (53 % apklausos dalyvių gyvena Vilniuje, 421 % – mieste ar miestelyje, 6 % – kaime)

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *