NUSILENKIMAS, SUSIKŪPRINIMAS IR PRIKLAUSOMUMAS NUO SOCIALINIO STATUSO

Ar mes to norime, ar ne, tačiau aukšti žmonės turi didesnę įtaką negu maži; kita vertus, aukštas ūgis gali jums pakenkti kalbantis akis į akį su sau lygiu asmeniu. Taip pat sunku kalbėti akis į akį su nevienodo ūgio pašnekovu.

Deja, maža kas gali padidinti arba sumažinti žmogaus ūgį, todėl paanalizuokime kai kurias savo ūgio panaudojimo galimybes.

Sąmoningai stengiantis sumažinti savo figūrą, galima išvengti kitų nepasitenkinimo. Paimkime eismo įvykio neverbalinius aspektus. Jūs viršijote greitį ir buvote sustabdytas policijos. Šiomis aplinkybėmis policininkui, artėjančiam prie jūsu automobilio, jūs esate pažeidėjas. Vairuotojai esant tokiai situacijai paprastai neišeina iš automobilio, bet nuleidžia stiklą ir atsiprašo už greičio viršijimą. Neigiami tokio neverbalinio elgesio aspektai:

  1. Policininkas priverstas palikti savo teritoriją (patrulinį automobilį) ir prisiartinti prie jūsų teritorijos (jūsų automobilio).
  2. Jeigu tikrai viršijote greitį, jūsų atsiprašymai atrodo neįtikinami.
  3. Likdami sėdėti savo automobilyje, jūs sudarote barjerą tarp savęs ir policininko.
  1. Tuojau išlipkite iš savo automobilio (jūsų teritorija) ir prieikite prie policininko mašinos (jo teritorija). Šiuo atveju jam nereikės palikti savo teritorijos.
  2. Pasistenkite šiek tiek susikūprinti, kad atrodytumėte mažesnis už jį.
  3. Pasistenkite sumenkinti savo asmenybę – pasakykite, kaip kvailai ir neatsakingai jūs pasielgėte, ir atvirkščiai, išaukštinti jį – padėkokite jam už tai, kad nurodė jums jūsu klaidą. Pasakykite, kad vertinate sunkų jo darbą, ypač tada, kai jam tenka turėti reikalų su tokiais kvailiais kaip jūs.
  4. Ištieskite jam abi rankas delnais į viršų ir paprašykite neskirti baudos. Toks elgesys parodys policininkui, kad jūs jam nepavojingas, ir dažniausiai jis griežtai piktu tėvišku tonu jus įspės ir paleis nenubaudęs. Tinkamai naudojantis šiais patarimais, galima 50 proc. atvejų išvengti baudos.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *